سيني كابل چيست

سيني كابل چيست

سيني كابل (نردبان كابل) چيست

به منظور حفاظت از کابل های عبوری، انتخاب بهترین مسیر برای کابل کشی، سهولت تعمیر، طول عمر بیشتر کابل ها و… در سیستم های انتقال انرژِی از تولیداتی نظیر سینی و نردبان کابل استفاده می شود

مشخصات فنی سینی کابل:

سيني كابل به پهنای 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700 و 800 میلیمتر ساخته می شوند متناسب با هر عرض سینی یک سری کامل ساپورت و متعلقات نگهدارنده قابل ارائه است.
سینی های کابل برحسب نیاز از ورق های با ضخامت 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2، 2.5 میلی متر و و استاندارد 2 متری ساخته می شوند.
سینی های کابل به طور معمول دارای ارتفاع لبه های کناری 30 ، 40 ، 50 میلیمتر برای افزایش مقاومت و تحمل بار می باشند
در ضمن تعداد خم ها می تواند 2 ، 4 و یا 6 خم باشد که افزایش تعداد خم ها سبب تحمل بار بیشتر می شود.

انتخاب دقیق و بهینه ابعاد سینی کابل تعداد خم های کناری ارتفاع لبه ها و ضخامت ورق  مورد استفاده در راستای حصول به حد اکثر کارایی و حداقل قیمت بسیار مهم است که توسط بسته نرم افزاری تهیه شده در دفتر فنی شرکت صورت می پذیرد

ملحقات سینی کابل از قبیل خم های عمودی و رایزر 90 و 45 درجه به شرح ذیل ساخته می شوند.

مشخصات فنی نردبان کابل:

کابل های قدرت با جریان بالا در اثر عبور الکتریسیته، تولید گرما می کنند و باید با هوای محیط بیشتر در تماس باشند تا انتقال حرارت به آسانی صورت پذیرد توصیه می شود برای عبور این نوع کابل ها از نردبان كابل استفاده می شود.

جهت کابل کشی سبک، از اوراق فلزی کالوانیزه به صخامت 1.5 تا 2 میلی متر و پهنای کناره 50 میلی متر برای تحمل کمتر و برای کابل کشی سنگین از ورق با ضخامت 2 میلیمتر و پهنای کناره 100 میلی متر برای تحمل بار بیشتر استفاده می شود.

نردبان کابل با طول های 2 متری ساخته می شود و در واحد های 4 پله کار گذاشته می شود. به عبارت دیگر فاصله پله ها برابر با 250 میلی متر می باشد.

سایر سیستم های فلزی انتقال؛ کاندویت و ترانکینگ:

محیط های خاص نیاز به استفاده از کاندویت برای عبور کابل ها می باشد انواع کاندویت در طول های 6 و سه متری به صورت گالوانیزه گرم و به همراه متعلقات آنها اعم از کوپلینگ، بوشینگ و ساپورت قابل ارائه است.

کانالهای کابل برق (ترانکینگ) و ملحقات آن ها به منظور حفاظت از کابل های برق از عوامل محیطی از ورق گالوانیزه با ضخامت تا 2 میلی متر با ابعاد و شکل های گوناگون ساخته می شود.
گالوانیزه: سینی و نردبان کابل به همراه اتصالات و ملحقات آن مبتنی بر استانداردهای ASTM, AWS,BS, ISO, IEC ساخته می شوند

در این راستا ورق های مورد استفاده باید یا به صورت گالوانیزه باشند و یا ورق های فولادی که پس از عملیات برش،پانچ و خم کاری به صورت گرم عمقی گالوانیزه می شوند.

عملیات گالوانیزه باعث یکنواخت و تمیز شده سطح ورق به خصوص محل برش، پانچ و جوشکاری شده، از هرگونه زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری می کند این پوشش دارای وزن 600 گرم در متر مربع می باشد.

Related Posts

سینی کابل استیل
مزایای استفاده از سینی کابل
سینی کابل گالوانیزه رنگی
سینی کابل

پاسخی بگذارید